Apple’ın ilk modeli hala bir servete mal oluyor!

Apple, iPhone 15 serisini piyasaya sürmeye hazırlanırken, birinci nesil iPhone’un değeri hala şimdiki tüm modellerinden daha yüksek görünüyor. İlk iPhone’un son açık artırmalarında, teklifler inanılmaz bir şekilde 50.000 Amerikan Doları’na ulaştı.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, kutusunda hala birinci nesil bir iPhone olan bir model, 63.000 Amerikan Doları’nın üzerinde bir fiyata satılmış ve bu telefon modeli için bir satış rekoru olarak kaydedilmişti. Şimdi, fabrika ayarlarında hala kapalı olan başka bir orijinal iPhone modeli 55.000 Amerikan Doları’na kadar çıkan bir açık artırmada görüldü. Geçmişte, açılmamış orijinal iPhone’lar 35.000 ABD Doları ve 39.000 ABD Doları’na satılmıştı.

Apple’ın ilk modeli hala bir servete mal oluyor!

Diğer bir deyişle, yaklaşık 16 yıllık telefonun değeri hala artmaya devam ediyor. Bu eğilim, sadece Cupertino merkezli devin akıllı telefonları için değil, aynı zamanda bazı eski ürünleri için de geçerli. Bu, yüksek bir rakama açık artırmayla satılan keşfedilmemiş bir Apple-1 bilgisayarını da içerir. Apple CEO’su Tim Cook tarafından imzalanan bir iPhone 11 modeli bile 4.000 Amerikan Doları’na satıldı.

Benzer şekilde, Steve Jobs’un (Apple’ın kurucusu) teknik talimatları 12.500 ABD Doları’na, iş kartı da 6.188 ABD Doları’na satıldı. Satılmakta olan kapalı kutu iPhone, şirkette çalışarak cihaza sahip olan bir Apple çalışanına aitti. Ancak, çalışan 2007 yılında bir iPhone satın aldığı için yedek model hiç açılmadı. Şimdiyse, orijinal fiyat etiketinin üzerinde büyük bir değere sahip oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir