Beyazıt’taki silahlı çatışmanın iddianamesi tamamlandı: Kan donduran detaylar ortaya çıktı

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Çadırcılar Caddesi Numara 96’da Kerim Öztürk ve Polat Öztürk kardeşlerin “Öztürk Tekstil” isimli iş yerlerinin bulunduğu, yan tarafta numara 98’deki iş yerinde de ayakkabıcılık faaliyeti yürüten Korkular ailesinin bulunduğu, her iki taraf arasında önceye dayalı husumetin bulunduğu anlatıldı.

İddianameye göre; Korkular ailesinin bulunduğu grup, Öztürkler’in iş yeri önünde toplandı. Toplanan yaklaşık 40 kişinin arasında sözlü tartışma ve küfürleşme oldu. Polis her iki tarafı sakinleştirmeye çalıştıysa da gruptakiler “Ölmeye geldiklerini, aralarındaki husumetin, iki taraftan birinin yok olmasıyla sonuçlanacağını” söyledi.

Polis memuru Gökhan Kaya ilk ateş esnasında sırtından yaralandı. Ayrıca olay esnasında yoldan geçen Azerbaycanlı oyuncu Kamran Dadashzade de çapraz ateş arasında kalarak yaralandı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Çatışan grup içerinde yer alan İbrahim Halil Küçükyıldız, polis memuru Emre Türker’in beylik tabancasını belinden alarak Öztürkler’in iş yerine doğru ateşlemeye başladı. Bu kişi, başka bir polis memurunun, bacağından vurması üzerine yakalanabildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir