Ojelerinizi bulaştırma derdine son! Oje nasıl daha hızlı kurur?Oje sürerken nelere dikkat etmeli? Hızlı oje kurutma teknikleri

Güzel, bakımlı ellerin ve tırnakların vazgeçilmez yardımcısı ojelerdir. Kıyafetin rengine göre ya da girilen ortama uygun şekilde çok farklı ojeler ile sen de güzelliğini tamamlayabilirsin. Oldukça estetik bir görüntü de elde edebileceğin ojeleri sürdüğün bazı zamanlarda ise acelen olabilir. İşte bu zamanlarda yeni sürdüğün ojelerini çok daha hızlı şekilde kurutman ve bir an önce giyinip, hazırlanıp dışarıya çıkman gerekebilir. İşte böyle anlarda hızlı oje kurutma yöntemlerini kullanmalısın. İşte her an ihtiyacın olabilecek ve oldukça da işine yarayacak hızlı oje kurutma yöntemlerinden bazıları…

Ojeler nasıl hızlı şekilde kurutulur?

İnce bir kat cilaya ne dersiniz?

Ojelerini yeni sürdüğünde kurumaları için belirli bir vakte ihtiyacın olacaktır. Bu süreyi hızlandırmak ve bir an önce ojelerinin kurumasını sağlamak için ince bir kat cila çekmeyi deneyebilirsin. İnce kat cila uygulamak, daha hızlı kurumasına yardımcı olabilir. Yine buna benzer bir şekilde ojeler için özel olarak üretilmiş ve kurumasına da yardımcı olacak kapatıcıları tercih edebilirsin. Burada özellikle cilaları kullanırken dikkat etmen gereken bazı noktalar da var. Örneğin çok fazla cila uygulamaktan kaçınmalısın. Kalın bir cila tabakası uygularsanız kuruması daha uzun sürebilir. Daha hızlı kurumasına yardımcı olmak için ince, eşit cila katları kullanmayı deneyebilirsin.

Soğuk suya batırabilirsiniz

Soğuk ve buzlu su da ojelerin hızlı kurumasında oldukça iyi yardımcılardır. Ojeni sürdükten sonra tırnaklarının üzerinden birkaç dakika soğuk su akıtmayı deneyebilirsin. Bu, cilanın daha hızlı kurumasına yardımcı olabilir. Tırnaklarını buzlu suya batırmak da işe yarayabilir. Ojeni sürdükten sonra bir kaseyi buzlu suyla doldurun ve tırnaklarınızı birkaç dakika bu kaseye batırın. Bu, cilanın daha hızlı kurumasını sağlayacaktır.

Saç kurutma makinesi burada da devrede

Yine bir miktar vaktin varsa deneyebileceğin yöntemlerden biri de saç kurutma makineleridir. Başka bir şey yapmadan önce sıcak hava ile ojenin tamamen kurumasını sağlayabilirsin. Bu daha uzun sürebilir, ancak cilayı kurutmanın güvenli ve etkili bir yoludur. Saç kurutma makinesini soğuk ayarına getirip, tırnaklarından yaklaşık 15 cm uzakta tutmalısın. Bu, kurutma sürecini hızlandırmana yardımcı olacaktır.

Bu günler için hazırlanan spreyler mevcut

Tıpkı cila ya da kapatıcılar gibi ojelerini kurutmak için kullanabileceğin bir diğer yardımcı da spreylerdir. Ojenin kurumasını hızlandırmak için özel karışımlar içeren bu spreyler, oje üzerinde ince, sert bir film oluşturarak çalışır, bu da rengi kapatmaya ve bulaşmayı önlemeye yardımcı olur. Yine ojelerinin hızlı kurumasını istiyorsan dikkat etmen gereken bir diğer nokta da onları sürdükten sonra dokunmaktan kaçınmaktır.

Ojelerin kururken bir şeylere dokunmak veya bir şeyleri tutmak cazip gelebilir, ancak bu durum ojenin bulaşmasına veya çökmesine neden olabileceğinden bunu yapmaktan kaçınmalısın.

Kaynak: iyihisset.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir