Usta Analistler Uyardı: Bitcoin Son Kez Düşebilir!

Kripto analistleri Van de Poppe ve Nicholas Merten, Bitcoin fiyatının büyük bir düzeltmeden geçmesini bekliyor. Analistler, böyle bir durumda dip fiyatların birikim için fırsat sunacağını söylüyor.

Analistler hemfikir, Bitcoin son bir düzeltme daha görecek

Güncel analizlerinde Poppe, Bitcoin’in aşağı yönde son bir dik harekete tanık olacağını tahmin etti. Analiste göre, Bitcoin boğaları bu düzeltmeyi BTC ekleme fırsatı olarak değerlendirmeli. Poppe, Youtube yayınının bir kısmında şunları söylüyor:

Bitcoin şu anda 25.000 dolarda… Bitcoin için ETF’lerin (borsa yatırım fonları) oluşturulmasında bir gecikme yaşadık. Bundan yaklaşık üç ila dört hafta sonra ETH Vadeli İşlemler ETF’leri için bir duyuru alacağız. Bu noktada Spot ETH ETF’lerine de başvuruluyor, dolayısıyla onaylanmaları an meselesi…

Yani evet, piyasaların nihai bir düzeltme yapmasını bekleyebiliriz. Ancak bu [düzeltme] sonuncusu, yani 200 haftalık EMA’nın (üstel hareketli ortalama) altında kapanış yaptığımızda 23.000 dolar veya 24.000 dolara gidersek, bence bu izlemek isteyeceğiniz son düzeltmedir. Çünkü kurumların piyasalara atladığı gerçeği göz önüne alındığında, piyasaların uzun vadede mutlaka satın alınması gereken bir fırsat olduğunun farkına varmalısınız.

Analizlerine göre Van de Poppe, Bitcoin fiyatında büyük bir düzeltmenin olası olduğunu söylüyor. Yine de, BTC fiyatının 200 haftalık EMA’nın üzerinde kalmayı başarması durumda boğa hareketlerini göz ardı etmiyor. Analist, böyle bir durumda Bitcoin boğalarının yükseliş için baskı yapacağını söylüyor:

Bu hafta sonu ve gelecek hafta 200 haftalık EMA’nın üzerinde kapanış yapacaksak, bu, oradan yükselişe devam etmemiz için bir tetikleyicidir. Şu anda 200 haftalık EMA 24.689 dolar civarında seyrediyor.

Nicholas Merten daha karamsar: %60’lık düşüş öngördü

Bir diğer teknik analist Nicholas Merten, Bitcoin’in potansiyel bir faktör nedeniyle düşebileceği konusunda uyarı verdi. Güncel analizlerinde, Apple’ın piyasa değeri düşmeye devam ederse Bitcoin’in mevcut değerinin %60’ından daha fazla düşebileceğini söyledi.

Merten’e göre Apple’ın piyasa değerinin düşmesi, Bitcoin’in ve diğer hisse senetlerinin de onunla birlikte çökmesine neden olacak. Apple, Temmuz ayında 3 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. Ancak bu yazının yazıldığı sırada 2,79 trilyon dolara geriledi.

Apple ile Bitcoin arasında bağlantı kuran Merten, BTC fiyatında 10.000 dolara kadar düşüş bekliyor. Analizlerine göre:

Apple’ın 3 trilyon dolarlık bir şirketten 1,5 trilyon dolarlık bir şirkete geçmesi halinde bunun Bitcoin üzerinde bazı etkileri olmayacağı bir fantezi dünyasında yaşayamayız. Size şunu söylemeliyim ki bunun Bitcoin üzerinde herhangi bir yarılanma olayından, herhangi bir Bitcoin ETF’sinden veya aklınıza gelebilecek herhangi bir anlatıdan daha büyük bir etkisi olacaktır.

Eğer bu senaryo gerçekleşirse bunun bir garanti olduğunu söylemiyorum ama bunun olası bir senaryo olduğunu düşünüyorum. Eğer bu gerçekleşirse, Bitcoin’in 10.000 ila 12.000 dolar civarındaki yeni düşük seviyelere indiğini kolaylıkla görebilirsiniz…

BTC fiyatı ne durumda?

Bitcoin fiyatı 9 Eylül’da 25,850 dolar bölgesine yatay hareketlerini sürdürüyordu. Kriptokoin.com olarak, yaklaşan Fed toplantısı öncesinde on-chain verilerde son durumda bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x