Yeni Şafak yazarı Çelik: Hakkımdaki suç duyurusu beni biraz şaşırttı

Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, LGBT’lilere yönelik paylaşımları nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu yazdı.

Çelik yazısında, “Hakkımdaki suç duyurusu beni biraz şaşırttı. Soruşturma dosyasını inceleyen avukatım ‘LGBT hakkında paylaşım yapmışsınız. İzmir’den bir avukat suç duyurusunda bulunmuş’ dedi.Detayların hakkımdaki şikâyet dilekçesinden aktarayım. Geride bıraktığımız 2022 yılının Eylül ayında İstanbul’da düzenlenen ‘Büyük Aile Yürüyüşü’nün duyurusunu ve çağrısını sosyal medya hesabımdan yapmıştım. Yürüyüşten önce, 2 Eylül günü Instagram ve Twitter hesaplarımdan yayınladığım, ‘Herkese Merhaba’ diye başlayan videoda, toplumdaki LGBT dayatmasına dikkat çekmiş ve ailenin, neslin korunması için 150 sivil toplum kuruluşu öncülüğünde bir yürüyüş yapılacağını duyurmuştum. Saraçhane Parkı’nda 18 Eylül günü yapılan yürüyüş öncesinde sahnede bir de konuşma yapmıştım.  Ne çağrı videolarında ne konuşmamda ne de yazılarımdah erhangi bir gruba ve ya cinsel yönelime en ufak bir hakaret ifadesi geçmemesine rağmen, İzmir’deki avukat hakkımda çeşitli suçlamalar sıralamış” ifadesini kullandı. 

Çelik şunları kaydetti:

“Bana, Türk Ceza Kanunu’nun 216. Maddesi’ne göre ”Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik” suçlamasını yönelten avukatın sunduğu deliller tam bir deli saçması.Annelerin, babaların, pusetindeki bebeklerin ve gençlerin katıldığı, hiçbir nefret söyleminde bulunulmayan ve slogan dahi atılmayan

 “Büyük Aile Yürüyüşünün” kışkırtma amacı taşıdığını iddia eden avukat, benim de bu yürüyüşe davet çağrısı yaparak kamu barışını tehlikeye soktuğumu ileri sürüyor.

Dahası da var. Avukat, videoda olmayan sözlerimi, söylemişim gibi göstererek bana iftira atıyor. Açıkça delil üretip “suç uydurma” suçunu işlemiş … Hızını alamayıp, düzmece suç duyurusunda bana “şuursuz” ve “ahlaki değerlerden yoksun” diyerek hakaretler de sıralamış. Bugün gidip, savcıya ifademi vereceğim. Bir çekincem ya da tereddüdüm yok. İfademin kayıtlara geçmesi için üzerinde çalıştım. Hem Gazetem,

Albayrak Medya’daki avukatlar, çevremdeki avukat dostlar, Dünya Çocuk ve Aile Koruma Platformu DÜNYA ÇAKOP ve İstanbul Aile Vakfı’ndaki uzmanlar gerekli desteği veriyorlar.

Basit bir suçlama ya da ifade gibi gelebilir ancak ben böyle düşünmüyorum. Çünkü görülüyor ki toplumdaki LGBT dayatması adliye kapılarına da dayandırılmak isteniyor. Eğer bu suç duyurusundan sonra bana dava açılırsa LGBT örgütleri için “zafer” olacak. Bir kez daha ifade edeyim: Hiçbir cinsten, canlıdan, cinsel yönelimden asla nefret etmiyorum. Ailenin ve neslin devamını savunmam suç sayılamaz. Ancak elle tutulur hiçbir yanı olmayan bir suç duyurusunun, nasıl bir baskıya dönüşebileceğini de biliyorum. Toplumda, iş dünyasında, sosyal medyada ve çeşitli platformlardaki LGBT baskısına dair bu köşede birçok yazı kaleme aldım. Aile kurumunu ve geleceğin anne-babaları olan çocuklarımızı bekleyen tehlikeye dikkat çekmeye çalıştım. Bu suç duyurusunu da maruz bırakılmak istendiğimiz sürecin bir parçası olarak görüyorum. Sizlerin de haberi olsun istedim…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir