Okulda yaptığı konuşma ile hedef gösterilen öğretmen serbest bırakıldı

ANTALYA – Antalya TED Koleji’nde Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamalarında yaptığı konuşma ile sosyal medyada hedef gösterildikten sonra gözaltına alınan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Emine Karakaş, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ADLİ KONTROLLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Karakaş’ın Antalya Adliyesi’nde savcılık ifadesinin tamamlandığını belirten avukatı Mehmet Üstün, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını söyledi. Üstün, “Öğretmen Emine Karakaş hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturma kapsamında görev yaptığı okulda müfettişlerin inceleme yaptıklarını öğrendik” dedi.

‘HOCAMIZIN ARKASINDAYIZ’

TED Koleji Mezunları Platformu üyesi Deniz Yurdakul, öğretmen Emine Karakaş hakkında veliler ve TED mezunları tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ya da savcılığa şikayette bulunulmadığını belirtti. Yurdakul, “Şikayetçi olmanın aksine Emine Öğretmeni destekledik. Okulda valiliğin şikayetçi olduğu konuşuluyor. Emine Karakaş’a kolej yönetimi tarafından avukat verilmediğini ve kendisinin avukat bulmasını söylediklerini öğrendik. Biz mezunlar olarak Emine Hoca’nın yalnız bırakılacağını düşünüyoruz. Hocamızın arkasında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” diye konuştu. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x