Tırnaklarınızın uzamasını engelliyor! Çözümü yediklerinizden geçiyor

Diyetiniz tırnak uzamasını etkiler. Dengeli beslenme, tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını sağlamanın anahtarıdır.

Doğru türdeki yiyecekleri yemek, tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını sağlamanın yanı sıra onları güçlendirip kırılmalarını da önleyecektir.

Tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını sağlamak için tırnaklarınızı yemeyi hemen bırakmalısınız çünkü tırnaklarınızın zarar görmesinin ana nedenlerinden biri budur.

Tıpkı saçlarınız gibi tırnaklarınızın da işlemlere ara vermeye ihtiyacı vardır. Hepimiz ojeyi ne kadar seversek sevelim, çok fazla oje tırnaklarınızın kırılmasına ve hatta renklerinin değişmesine neden olabilir.

Kullandığınız oje çıkarıcıyı da kimyasal madde içeriyorsa ya da çok fazla aseton içeriyorsa değiştirmelisiniz. Daha yüksek aseton seviyesine sahip oje çıkarıcı, tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi kurutarak kırılmaya daha yatkın hale getirebilir.

Herhangi bir oje almadan önce iki kere düşünün çünkü kalitesiz oje tırnaklarınızın uzamasını büyük ölçüde engelleyebilir. Bu küçük oje şişesinde bazı gizli, zararlı maddeler var. Bu yüzden içinde vitamin bulunan ojeleri tercih ettiğinizden emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x